Achtung! Achtung! Bulldozer is back!

Je to už dva roky zpátky, kdy mě Peppa oslovil, abych s ním a s Floh utvořil tým na německou štafetovou o-specialitku – 24 hodin OB, která se koná každé dva roky v Durynsku. Souhlasil jsem, tým doplnil ještě Vítek ze slavného rodu Zakouřilů a celkem suverénně jsme ovládli kratší dvanáctihodinovou kategorii (protože 24 nám v sezóně přišlo dost a jít 12 hodin jenom ve 4 lidech je záhul tak nějak akorát).

24hOL-2013-bulldozer-winners„Tým 2013, vítězství na Thüringer 12h-OL“

Nyní se píše rok 2015, každý z týmu má o nějakou tu vrásku navíc, ani jeden už netrénuje zcela naplno, ale „Bulldozer“ se opět sešel, na dres mu přibylo Turbo, do startovky několik vážných soupeřů, ale cíl měl jasný. Obhájit prvenství!

24hOL-2015-tym1„Tým 2015: Bulldozer Turbo“

Zatímco v roce 2013 jsem měl formu, natrénováno a dařilo se mi to prodávat i výsledkově, předpokládalo se, že budu tým výkonnostně táhnout. Dost mě zničil ale už první úsek z hromaďáku a když jsem pak vyběhl na svou čtvrtou trať, 30 kilometrů v závodním tempu v lese v nohách, padla na mě deka, křeče a po čtvrtém úseku jsem odstoupil. Tým pak za vítězstvím dotáhl Vítek a finišman Floh.

24hOL-2015-party„O zahájení se postarala stejně jako minule východoněmecká kapela..“

Letos jsem přijel unavený z pracovně, mapově, – učícího týdne, ale odhodlaný si pořádně zaběhat a pomoct týmu k cestě za obhajobou. Rozběh jsem přenechal Florianovi, který ho zvládl skvěle a navazoval jsem pak na Pepu s Vítkem na čtvrté pozici v týmu. Časový limit 12 hodin, od 9:00 do 21:00, čekalo nás ideálně až 18 tratí v celkové délce 115 kilometrů vzdušně. Minule jsme zvládli dokončit všechny tratě ještě před limitem, tak jsme se rozhodli začít delšími tratěmi a krátké si nechat na závěr. I když to může být risk, protože po vypršení limitu se počítá počet dokončených tratí, jedno jakých.

24hOL-2015-flohstart„Floh am Start“

Celý závod jsme se proto pohybovali dost v hloubi průběžné výsledkové listiny, na největší soupeře – tým z Norska a mladý tým z Berlína jsme ztráceli. Pepa po první dlouhé trati přestoupil na „middly“, já jsem na svém nejdelším úseku pomyslnou úsekovou bednu doslova prosr.. a Vítek se na pálícím slunci vytrápil na 10 kilometrové trati a s nadějemi na obhajobu to vypadalo ztraceně. Floh po tratích ale lítal a zabíhal vždy na svém úseku do 4. místa a všichni se snažili, co to šlo. Blížil se podvečer, stav tratí se srovnal, ale aktuální časová ztráta se vyšplhala k 15 minutám. Sluníčko naštěstí zašlo a nám zbývaly pouze krátké lehké tratě, odpočatému Vítkovi se zase běželo líp a největším soupeřům zbývaly, jak se později ukázalo, ještě i tratě těžší než nám. A tak se stalo k euforickému překvapení nás všech, že do společného předposledního úseku vyslal Vítek Floriana jen 6 sekund za vedoucím týmem Berlína. Floh tam udělal sice jeho první chybku dne, ale byla do minuty a tak jsem vybíhal na poslední úsek s cirka minutovou ztrátou na vedoucí tým. Noři na třetím místě už další trať nestíhali a my měli 56,5 minuty na její dokončení a předběhnutí Berlíňáků, což byla jediná šance, jak zvrátit průběh závodu na naší stranu.

24hOL-2015-vysledky

Vybíhal jsem na závěrečný úsek (7km, 165m převýšení) kupodivu v rámci možností docela svěží. Věděl jsem, že to není farstované a že „Berlíňák“ je především dobrý běžec, ale horší mapař. Zhruba ve třetině trati jsem zvolil postup přes hustník, který on obíhal a dotáhl se. Bohužel tím mi ale docela došlo a skoro 40 kilometrů v nohách se někde muselo projevit. Naštěstí pro mě se v kopci ukázalo, že soupeř je taky docela prošitej, a to mi dodalo sebevědomí, že to musím prostě zkusit, protože na finiši bych asi neobstál. Vytipoval jsem místo na posledním velkém kopci 4 kontroly před cílem a poslušně se zařadil. Přišel kopec, nejprudší část, soupeř přešel do chůze, tak jsem zatnul zuby a zkusil nastoupit. K mému překvapení nezareagoval. To mi dodalo sebevědomí, pohlídal jsem si závěrečné kontroly a když jsem se otáčel od sběrky a nikde neviděl světlo a naopak viděl radost kluků nahoře u cíle, bylo hotovo. Na doběhu byl nakonec i čas na vítězné pivko a vychutnání si po dlouhé době zase pěkného vítězného pocitu, potlesku a pozornosti fotografů. Tentokrát tvrdě vybojovaného a zaslouženě odpracovaného. Prostě radost takhle dobíhat. Nakonec jsme vyhráli o cca 40 sekund, což je po 12 hodinách šichty docela těsný výsledek. Joo vyhrát bylo tenkrát docela snadné, obhájit bylo náročné, ale o to víc to pivko v cíli chutná!

24hOL-2015-viteznepivko

„Bylo to velké vítězství naší týmové taktiky. Naše taktika totiž byla: Full speed, no mistakes! A my ji dodrželi,“ komentoval závod jeden z členů vítězného týmu.

Díky všem za super víkend, skvělé týmové výkony, Pepovi za už tradiční vítězné palačinky, Patschi za hořčík, když na mě padla po doběhu deka a křeče a soupeřům za napínavý a tvrdý boj! Řečí právě skončeného hokejového MS: „2:0 pro Bulldozer!“, tak příště „Achutung! Achtung!“.

24hOL-2015-dan_pepa

Co napsat do tréninkového deníčku za sobotu?

5 fází (7,4km + 9,8km + 5,2km + 3,4km + 6,7km vzdušně), vše v závodním štafetovém tempu, pauzy mezi úseky 135′-43′

Suma sumárum 40 kiláků v lese za 200 minut práce. 🙂

Tak že by příště 24h?

Stránky závodu / OL.de / Výsledky jednotlivých tratí / Fotky od Nory

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Orienteering. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: „Achtung! Achtung! Bulldozer is back!

  1. Když to tak čtu tak lituju ze jsem ty zatracený orientaky vzdala aniž jsem poradně začala…fakt skvelej článek!! A hlavne skvěly závod!!!! Gratuluju týmu buldozeru :o)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s