Příběhy dvou P

Pěkné Prázdniny. Srdcová záležitost. Závod, který jsem poprvé spolupořádal přesně před 10 lety a který se za poslední dekádu dostal na výsluní mezi českými letními vícedenními závody v orientačním běhu. Závod, který těží z tradice, pěkných terénů v Českém ráji a snad i své pořadatelské kvality. Jediný závod, kde nápor zájemců o přihlášení shazuje ORIS. To a mnohem více jsou pro mě PéPéčka.

PP_rychlik_vyrez

Naše PéPéčka letos, stejně jako má maličkost, slaví 25. narozeniny. A já mám tu čest stát opět v čele organizačního výboru. V novém blogovém seriálu příběhů k výročí PP, chci přinést pohled do zákulisí tohoto neobyčejného závodu. Protože za těch 15 let, co se PéPéček účastním (od roku 2002 jsem nevynechal zatím jediný ročník), jsem tam prožil neskutečné množství zážitků, vtipných, smutných i absurdních situací, které jsem se pokusil zapsat tak, jak si je dnes vybavuji a pamatuji, a tak jak mi utkvěly v hlavě.

Uvidíte vlastně, že pořádání každého závodu přináší stejná úskalí, že i když třeba navenek vypadá všechno hladce, tak to zase tak hladké není. Chtěl bych vypravět svůj příběh, který do historie těchto závodů za poslední léta píšu tak, abych si ho mohl kdykoliv přečíst a zopakovat. Tady jsou mé Příběhy dvou P.

Příběhy dvou P

PP_25_2016

Líbí se Vám Příběhy dvou P? Máte svůj vlastní příběh, který jste zapsali do historie PP, a o který se chcete podělit s ostatními? Napište mi!

 

„Věnováno všem dobrovolným pořadatelům sportovních akcí, kteří nasazují své nervy a volný čas v nekonečném boji s větrnými mlýny náročné duše závodníka.“

PP-logo_vyrez

Dle vlastních, někdy už zubem času zkreslených dochovaných vzpomínek, vzpomínek ostatních pořadatelů a záznamů ve starých ročenkách a materiálech zapsal Dan Wolf.

Reklamy